O autorze
Rocznik 1979, warszawiak. Z pasji i z wykształcenia jestem dziennikarzem i używam wielu środków, by uchwycić magię wciąż zmieniającego się krajobrazu Państwa Środka. Piszę, fotografuję, filmuję.

W Polsce wiele lat pracowałem jako fotograf prasowy, publikowałem w większości znaczących tytułów (zdjęcia reporterskie oraz artykuły o Chinach). Moje publikacje dotyczące Chin ukazywały się m.in w Polityce, Gazecie Wyborczej, magazynach podróżniczych oraz zagranicznych tytułach m.in: Stern, USA Today, Daily Telegraph, Suddeutsche Zeitung, PBS NewsHour, Global Post. Część moich prac dostępna jest na www.zdzarski.com.

Pochodzę z rodziny o tradycjach dziennikarskich i fotograficznych (Dziadek Wacław - fotograf, Ojciec Jan - dziennikarz) i nigdy nie myślałem o innym zawodzie.
Jestem jedynym korespondentem polskiej telewizji w całej Azji (nie jest powód do chwały, ale fakt świadczący o niskim zainteresowaniu Polski tą częścią świata). W moim blogu pragnę przybliżać fascynujące i stale zmieniające się oblicze Chin.
Będę dzielił się też swoimi refleksjami na temat zmieniającego się sposobu opisywania rzeczywistości przy pomocy nowoczesnych technologii.

Pekin gola! [WIDEO]

www.zdzarski.com
Tak się bawi, tak się bawi...Pekin. Stołeczni fani pekińskiego klubu Guoan nie przebierają w słowach, obrzucając najgorszymi inwektywami swych rywali podczas meczu z Jiangsu Shuntian.

Piłka nożna staje się w Państwie Środka coraz bardziej popularna, jednak poziom gry Chińczyków jest odwrotnie proporcjonalny do ich pozycji gospodarczej. W rankingu FIFA zajmują 73. miejsce, a fanom pozostaje przeklinanie zawodników przeciwnych drużyn (oraz ich matek).
To krótkie wideo nakręciłem podczas ostatniego meczu ligowego na Stadionie Robotniczym w ubiegłą sobotę.


LINK DO WIDEO
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...