O autorze
Rocznik 1979, warszawiak. Z pasji i z wykształcenia jestem dziennikarzem i używam wielu środków, by uchwycić magię wciąż zmieniającego się krajobrazu Państwa Środka. Piszę, fotografuję, filmuję.

W Polsce wiele lat pracowałem jako fotograf prasowy, publikowałem w większości znaczących tytułów (zdjęcia reporterskie oraz artykuły o Chinach). Moje publikacje dotyczące Chin ukazywały się m.in w Polityce, Gazecie Wyborczej, magazynach podróżniczych oraz zagranicznych tytułach m.in: Stern, USA Today, Daily Telegraph, Suddeutsche Zeitung, PBS NewsHour, Global Post. Część moich prac dostępna jest na www.zdzarski.com.

Pochodzę z rodziny o tradycjach dziennikarskich i fotograficznych (Dziadek Wacław - fotograf, Ojciec Jan - dziennikarz) i nigdy nie myślałem o innym zawodzie.
Jestem jedynym korespondentem polskiej telewizji w całej Azji (nie jest powód do chwały, ale fakt świadczący o niskim zainteresowaniu Polski tą częścią świata). W moim blogu pragnę przybliżać fascynujące i stale zmieniające się oblicze Chin.
Będę dzielił się też swoimi refleksjami na temat zmieniającego się sposobu opisywania rzeczywistości przy pomocy nowoczesnych technologii.

Pekin: Chwile nieuchwytne [ZDJĘCIA+VIDEO]

Fot: Janek Żdżarski
W tej dwudziestomilionowej metropolii wszystko jest tymczasowe. Mieszkańcy Pekinu sprawiają wrażenie oderwanych od rzeczywistości. Zmiany zachodzą tu zbyt prędko, a ludzie nie są w stanie za nimi nadążyć. Ich codzienność to ciągłe zmaganie pomiędzy wczoraj a jutrem.

Zdjęcia pochodzą z wystawy "Beijing: Illusive Moments", która jest częścią międzynarodowego festiwalu fotograficznego Caochangdi Photospring 2012 i powstała przy udziale Ambasady RP w Pekinie.

Na 27 zdjęciach, wykonanych w ciągu ostatnich sześciu lat prezentuję czarno-biały obraz Pekinu zawieszonego między przeszłością, a przyszłością.
Teraźniejszość tutaj to tylko nieuchwytna chwila.

Na wystawie można również obejrzeć wideo stworzone specjalnie do tego projektu. Umieściłem tam również dwa zdjęcia z powojennej Warszawy, której klimat przypomina nowoczesny, ciągle przebudowywany Pekin.
Zdjęcia można oglądać do 18.05 w pekińskim Chaoyang Culture Center.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...